کنترل دما در اتاق سرور

اتاق سرور چست؟
اتاق سرور یا مراکز داده مجموعه ای از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری است با زیر ساخت های امنیتی ، اطلاعاتی که برای نگهداری و پشتیبانی از سرویس های تحت شبکه اینترنت ، اینترانت ، اکسترانت استفاده میشود ، دیتاسنتر یا مرکز داده و یا اتاق سرور در حقیقت محل نگه داری داده های تحت وب است. اتاق سرور محل نگهداری تجهیزات مهم و گران قیمت هر سازمان است و نگهداری و کنترل برخی پارامتر‌ها در اتاق سرور الزامی.

 

چطور درجه حرارت اتاق سرور را بررسی و کنترل کنیم؟
شرکت نیک آریا تاش با ارائه دستگاههای ثبت دما (دیتالاگر دما LOG 200 ،  LOG 10 و .....)  امکان سنجش و اندازه گیری دمای اتاق سرور را فراهم کرده است. این دستگاهها که با نصب در محل بطور خودکار و شبانه روزی دمای محیط دیتا سنتر را کنترل و ثبت می‌کنند و در صورت بروز هرگونه مشکلی به سرعت گزارش‌هایی را برای مسئولین اتاق سرور و یا هر شخصی که می‌تواند سریع برای رفع مشکل اقدام کند ارسال می‌نماید.
 
 
در پروژه های صنعتی همواره شرایط محیطی از عوامل مهم و تاثیر گذار است که می بایست در نظر گرفته شود. مباحث ابزار دقیق به ارائه الگوها و روش های گوناگون برای اندازه گیری هر یک از این کمیت ها می پردازد. در کاربردهای صنعتی اغلب 3 کمیت اصلی دما ، رطوبت و فشار بطور وسیعی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 


توصیه ما