ترمومتر و رطوبت سنج در بخش تولید صنایع غذایی و رستوران ها

 
  • رطوبت بیش از حد همانطور که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده اند، می تواند بسیار ناخوشایند باشد. بخصوص اگر به طور دائم و در حین کار با آن سر و کار داشته باشیم . اگر رطوبت بیش از حد در آشپزخانه رستوران وجود داشته باشد ، مشکلات زیادی به وجود آورده و بر سیستم فروش و مشتریان تاثیر خواهد گذاشت و می تواند یک کسب و کار را با مشکل مواجه کند. ضعیف بودن کنترل رطوبت در آشپزخانه صنعتی و رستوران ، مشکلات زیر را می تواند ایجاد کند :
  1. چگالش بر اثر ضعیف بودن کنترل رطوبت در آشپزخانه صنعتی و رستوران 
  2. رشد قارچ ها و کپک ها
  3. عدم ایجاد سطح تمرکز مناسب در کارکنان و حتی مشتریان
  4. کاهش درجه حرارت سیستم سرمایش


 
بطور مثال روغن‌هاي مختلف برحسب مقاومت خود نسبت به حرارت در دماهاي متفاوتی تجزيه شده و دود مي‌كنند که از اين مرحله به بعد مي‌توانند سرطانزا باشند. از طرفي سرخ كردن ، حرارت روغن را تا دماي زيادي بالا مي‌برد با بکار بردن یه ترمومتر روغن آنالوگ ، ترمومتر شیر آنالوگ  و یا با یه ترموتر آون ، برای تهیه یه استیک با کیفیت ، از خام بودن یا ترد شدن استیک می توان جلوگیری کرد و با رضایت مشتری در پیشبرد اهدافتون موفق تر باشید. این ترمومترها در تمامی رستورا نها ، کافه ها ، هتل ها ، شرکت های تولیدی صنایع غذایی و .... کاربرد دارد.

 


توصیه ما

 در نهایت توصیه ما این است که با تهیه یه دستگاه ارزان قیمت می توانید در بالابرده کیفیت تهیه غذا ، دسر ،کیک  و.... نقش چشمگیری در صنعت غذایی و جذب مشتری ایفا کرده و از این بلای خانمان سوز در بشریت جلوگیری نمائید.