کنترل دما و رطوبت در صنایع غذایی

ترمومتر در بخش تولید صنایع غذایی
در تولید صنایع غذایی با توجه به استانداردهای ISO و HACCP  ، نوعی روش سیستماتیک بررسی مواد اولیه ، فرآیند ، فرآورده نهایی ، شرایط جابجایی و نگهداری ، بسته بندی وتوزیع مواد غذایی است و این امکان را می دهد که نقاط حساس و خطر آفرین خط تولید شناسایی شده و با دقت بیشتری تحت نظارت قرار گیرند و ما با توجه به این عملکرد با داشتن دستگاهایی که بر پایه این اصول استوار است در این امر خطیر شما را در راه رسیدن به پیشبرد اهدافتان یاری می رسانیم.
رطوبت سنج در بخش انبار صنایع غذایی
انبار مواد غذایی باید داری تهویه و کولر بوده تا هوای گرم داخل انبار که از اکسیداسیون مواد داخل آن ایجاد می شود خارج گردد. درجه حرارت محیط نباید بیشتر از 15 درجه سانتیگراد باشد. انبار باید مجهز به ترمومتر بوده و انبار دار موظف است همواره دمای انبار را تا 15 درجه سانتیگراد حفظ نماید. تهویه انبار می بایست طوری باشد که حداقل در یک ساعت 10 بار هوای آن عوض شود و از یک هوای خشک و خنک برخوردار باشد.
بطور مثال با داشتن ترموهیدرومترهای دیجیتالی یخچالی یا فریز ساده 30.1042 ، 30.2028 می توان از فاسد شدن جلوگیری کرد و یا با داشتن ترموهیدرومترهای حرفه ای علاوه بر نمایش لحظه ای می توان داده های وارده را ثبت و بصورت گراف تهیه نماید و همچنین قادر می باشید بر روی دستگاه موبایل (اندروید) یا سیستم کامپیوتر خود نصب کنید و بصورت آنلاین ، با توجه به اینتروالی که مد نظرتون است در صورت بروز هرگونه خطایی به شما آلارم دهد و شما را از هر خطری آگاه سازد و از قابلیت دیگر  این دستگاه قفل و سنسور میباشد. این دیتالاگرها در محل تولید و یا نگهداری مواد اولیه ، آشپزخانه ها ، سردخانه ها ، انبارها ، کشتارگاهها ، ماشین های حمل و نقل ، فروشگاهها و ...... کاربرد دارد.
شرکت نیک آریا تاش با معرفی دستگاههای زیر شما را در پیشبرد اهداف شما یاری می رساند(از جمله دیتالاگرها LOG 210 ، LOG20 ، ودرهاب 4002 ، 30.3039 و ....)
در نهایت توصیه شرکت نیک آریا تاش این است که با تهیه یه دستگاه می توانید در بالابرده کیفیت کار خود و جذب مشتری و ایجاد رقابت با شرکتهای تولید مواد غذایی وارداتی و حمایت از تولید داخلی در این امر خطیر شما را همراهی نمائیم.

توصیه ما